Kuriozum


 

CD Kuriozum już blisko!

Już 15 kwietnia, a może nieco wczęsniej na półkach sklepowych pojawi się najnowszy krążek CD "The Temple Of  Regret" grupy Kuriozum!
Nadchodzi połowa kwietnia! Nadchodzi kuriozalna muzyka!
Bądźcie czujni!


Grupa Kuriozum powstała w 1998 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W swoim dorobku ma pięć płyt demo i jeden oficjalny singiel ” Sen ” z gościnnym udziałem Anji Orthodox i Michała Rollingera ( Closterkeller ), bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy „Bislisty” Radia Bis, (aktualnie “czwórka”PR), gdzie przez kilka tygodni gościł w czołówce. Realizacji utworu dokonał Krzysztof Maszota - New Project Production. “Sen” ukazał się na płycie “ RockAtak - Rockout ”- wydawnictwo “Estrada i Studio”.

Poza indywidualnymi koncertami, Kuriozum kilkakrotnie brało również udział w trasach koncertowych z zespołem Closterkeller - ABRACADABRA GOTHIC TOUR w latach 2005, 2006, oraz 2008, występując m.in. w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Częstochowie. Podczas tegorocznej edycji tej trasy Kuriozum zagra w stolicy, gdzie odbędzie się promocja ich pierwszej płyty “The Temple Of Regret”. Zespół wystąpi także u boku Artrosis na trasie IMAGO GOTHIC TOUR 2011.

Kuriozum to połączenie wielu sfer muzycznych począwszy od doom, przez gothic i atmospheric rock - metal, na post - progressive - psychodelic kończąc. W swojej twórczości zespół nie narzuca sobie żadnych ram. To “kuriozalne” połączenie stylów wynika z osobliwej wypadkowej muzycznych światów członków zespołu, po to by uwolnić duszę na koncertowym misterium.Płyta "The Temple Of Regret" doczekała się oficjalnego wydawnictwa! Od teraz Kuriozum będzie gościło w szeregach PRONET RECORDS. Przedstawiamy nową odsłonę "Świątyni żalu" w nowej szacie graficznej na srebrnej płycie. Płyta dostępna będzie za pośrednictwem Pronet Records a także w dystrybucji cyfrowej i sieci sklepowej w Polsce i na zachodnich rynkach. O szczegółach będziemy Was informowali na bieżąco.