Eklektik

Eklektik

W najbliższy poniedziałek, tj. 22 stycznia br., w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela wystąpią zespoły Eklektik i AVE. Początek koncertu wyznaczono na godzinę 19, a wstęp na wydarzenie jest wolny.W najbliższy poniedziałek, tj. 22 stycznia br., w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela wystąpią zespoły Eklektik i AVE. Początek koncertu wyznaczono na godzinę 19, a wstęp na wydarzenie jest wolny.
Eklektik i AVE współpracują ze sobą od pewnego czasu, a poniedziałkowy koncert będzie jednym z efektów owej kolaboracji. Muzycy obu formacji obiecują, że czekają nas występy wyjątkowe, ponieważ odbiegające od standardowego repertuaru muzyków.

wydarzenie 22 e1516271062872

Eklektik zagra w Łodzi - 11 listopada 2017

Zapraszamy na koncert zespołu Eklektik
11 listopada w godzinach 18:00 - 20:30
New York - Klub Muzyczny w Łodzi

EKLEKTIK to mieszanka wybuchowa. Połączenie wszelkiej maści stylów muzycznych zakorzenionych w rockowym zgiełku. Z jednej strony ostre, wypełniające muzyczną przestrzeń brzmienia gitar, tętniący niczym bicie serca puls basu, potężne uderzenia bębnów, z drugiej cała gama klawiszowych barw, od klasycznego fortepianu do syntezatorowo - psychodelicznych odjazdów. Do tego wszystkiego odrobina smakowitych partii saksofonu. Całości dopełnia ciepły a zarazem mocny głos wokalistki. Eklektyczny styl jest rezultatem współpracy znanych i doświadczonych muzyków toruńskiej sceny lat 80-90, grających m.in. w Kobranocce, Rejestracji czy Bikini. Nowofalowe zamiłowania klawiszowca, słabość do rocka progresywnego basisty i gitarzysty, smooth jazz’owe klimaty saksofonisty. Wszystkie te elementy składają się na niezwykłą całość. Nieskrępowani modą i powszechnymi trendami w labiryncie dźwięków odnajdują własną, eklektyczną ścieżkę. Tematyka utworów jest bardzo różnorodna. Od lirycznych, zmysłowych tekstów po postpunkowe protest songi. Hstorię zespołu Ekletkik należy podzielić na 2 etapy. Pierwszy z męskim poetyckim wokalem, oraz obecny z żeńskim pełnym rockowej mocy ale także zmysłowości. Rok 2013 to Intensywna praca nad materiałem, koncerty i realizacja projektów w studio. Kilka utworów jest na topie internetowych rozgłośni radiowych, m.in. Radio Bunt, Radio Lagoon FM, Radio Verulam. W 2014 zespół zajmuje II miejsce na ogólnopolskim festiwalu Rockowania . Po tym wydarzeniu następuje okres personalnych zmian (gitara i wokal). W obecnym składzie Eklektik działa od roku 2016. Do sukcesów z tego okresu można zaliczyć udany support Kultu w Toruńskiej Od Nowie czy I miejsce na liście przebojów Polisz Czart z utworem „Zwątpienie”.
Zespół stworzył w 2012 Jurek S2 Czarniecki, weteran toruńskiej sceny muzycznej.

Start godz. 18:00

Bilety w cenie: 15 zł przedsprzedaż/25 zł w dniu koncertu

eklektik ologowane

 

Eklektik MUSIC FEST JUŻ W PIĄTEK!
Eklektik MUSIC FEST to pięć odcieni rocka jednego wieczoru w jednym miejscu. Festiwal powstał z inicjatywy zespołu Eklektik.Eklektik MUSIC FEST to pięć odcieni rocka jednego wieczoru w jednym miejscu. Festiwal powstał z inicjatywy zespołu Eklektik.
20.10.2017 o godzinie 20:00 w toruńskim klubie OD NOWA wystąpią:
- RY - odjazdowy, wtopiony w elektroniczną przestrzeń psychodeliczny projekt Marka Radzimińskiego (ex Zielone Ludki).- EURAZJA - oryginalny, sensualistyczno-ekspresyjny świat stworzony przez perkusistę legendarnej Republiki Sławka Ciesielskiego i jego zespół.- SZUMNI - zawodowy , bardzo dobry muzycznie jak i tekstowo post punk z Poznania.- INTERNAL QUIET - to nowa jakość na muzycznej scenie rock-metal. Zespół nawiązuje ściśle do złotej epoki w historii muzyki metalowej, jej klasycznych i zarazem niebanalnych riffów gitarowych Nieco progresywny charakter dodaje całości wyjątkowego smaku.- EKLEKTIK - gospodarze festiwalu, twórcy eklektycznego rocka , mieszanki elementów rock and rolla, jazzu i muzyki klasycznej pod wodzą jednego z prekursorów toruńskiej sceny muzycznej Jurka „S2” Czarnieckiego.
Festiwal poprowadzi Tomasz Wybranowski. Dziennikarz radiowy irlandzkiej rozgłośni Near FM. Twórca Polskiej Tygodniówki, wielki propagator polskiej, niekomercyjnej, niezależnej sceny muzycznej.
Bilety do nabycia w klubie OD NOWA(Jurija Gagarina 37A, 87-100 Toruń)20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu.
22041981 1483701988379563 4722119472969656114 o

Zapraszamy na Eklektik Music Fest - 20 października 2017 r. - Toruń

Na Eklektik Music Fest zagrają:

1. RY
2. Szumni Official
3. SŁAWEK CIESIELSKI Z ZESPOŁEM EURAZJA
4. Internal Quiet
5. Eklektik

www.pronetmusic.pl 

eklektik music fest

 

Recenzja eklektycznej EPki "Wołanie" w magazynie Gitarzysta

Zachęcamy do zapoznania się z treścią recenzji EPki zespołu Eklektik, która ukazała się w magazynie Gitarzysta
Oto link do artykułu: http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/recenzje/22906-eklektik-wolanie.html 

Jesienią nakładem Pronet Music ukaże się nasz pierwszy pełnowymiarowy krążek "Zapachy i Kolory".

eklektik fota

 

24 września Eklektik na zaproszenie AVE gra gościnnie w Inowrocławiu. Po zdrowotnym spacerze w solankowych tężniach udajemy się do pubu Kropa.

AVE to porcja solidnej alternatywy, z mocnym przekazem w tekstach i dźwiękach zahaczających o lata 90-te.
Obecnie grupa promuje swój debiutancki album z którego to kilka piosenek dobrze sobie radzi na listach radiowych list przebojów. Zespół zebrał pochlebne recenzje od dziennikarzy i spore poparcie słuchaczy, którzy maja dość coverowych wypocin i śpiewania po angielsku. Spotkanie z AVE to żywe doświadczanie szczerej energii płynącej od ludzi którzy mają coś do powiedzenia od siebie poprzez własne teksty i kompozycje.

Eklektik to mieszanka wybuchowa. Połączenie wszelkiej maści stylów muzycznych zakorzenionych w rockowym zgiełku. Eklektyczny styl jest rezultatem współpracy znanych i doświadczonych muzyków toruńskiej sceny lat 80-90, grających m.in. w Kobranocce, Rejestracji czy Bikini. Nowofalowe zamiłowania klawiszowca, słabość do rocka progresywnego basisty i gitarzysty, smooth jazz’owe klimaty saksofonisty. Wszystkie te elementy składają się na niezwykłą całość. Nieskrępowani modą i powszechnymi trendami w labiryncie dźwięków odnajdują własną, eklektyczną ścieżkę.

Bilety do nabycia w Pubie Kropa Al. Niepodległości 4 i Sklepie Muzycznym Forte Ul. Królowej Jadwigi 2

Zapraszamy!

eklektik kropa

 

eklektik ologowane

 

Miła wzmianka o zespole Eklektik w magazynie Teraz Rock.
Zachęcamy do przeczytania.

eklektik teraz rock

 

Zespół stworzył  w 2012 Jurek S2 Czarniecki, weteran toruńskiej sceny muzycznej.  Eklektik to mieszanka wybuchowa. Połączenie wszelkiej maści stylów muzycznych zakorzenionych  w rockowym zgiełku. Z jednej strony ostre, wypełniające muzyczną przestrzeń brzmienia gitar, tętniący niczym bicie serca puls basu, potężne uderzenia bębnów, z drugiej cała gama klawiszowych barw, od klasycznego fortepianu do syntezatorowo - psychodelicznych odjazdów. Do tego wszystkiego odrobina smakowitych partii saksofonu. Całości dopełnia ciepły a zarazem mocny głos wokalistki. Eklektyczny styl  jest rezultatem współpracy znanych i doświadczonych muzyków toruńskiej sceny lat 80-90, grających m.in. w Kobranocce, Rejestracji czy Bikini.  Nowofalowe zamiłowania klawiszowca, słabość do rocka progresywnego basisty i gitarzysty, smooth jazz’owe klimaty saksofonisty. Wszystkie te elementy składają się na niezwykłą całość. Nieskrępowani modą i powszechnymi trendami w labiryncie dźwięków odnajdują własną, eklektyczną ścieżkę. Tematyka utworów jest bardzo różnorodna. Od lirycznych, zmysłowych tekstów po postpunkowe protest songi. Hstorię zespołu Ekletkik należy podzielić na 2 etapy. Pierwszy z męskim poetyckim wokalem, oraz obecny z żeńskim pełnym rockowej mocy ale także zmysłowości. Rok 2013 to  Intensywna praca nad materiałem, koncerty i realizacja projektów  w studio. Kilka utworów jest na topie internetowych rozgłośni radiowych, m.in. Radio Bunt, Radio Lagoon FM, Radio Verulam. W 2014 zespół zajmuje II miejsce  na ogólnopolskim festiwalu Rockowania . Po tym wydarzeniu następuje okres personalnych zmian (gitara i wokal). W obecnym składzie Eklektik działa od roku 2016. Do sukcesów  z  tego okresu można zaliczyć udany support Kultu w Toruńskiej Od Nowie czy I miejsce na liście przebojów Polisz Czart z utworem „Zwątpienie”.

eklektik